Strona główna
Kolejny etap XLVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
18 kwietnia w Głowaczowie odbyły się eliminacje wojewódzkie w ramach XLVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nasz uczeń Antoni Socha reprezentował powiat przysuski w swojej kategorii wiekowej. Na części pisemnej nie miał sobie równych, otrzymał 30 punktów na 30 możliwych do zdobycia. W części ustnej uczestnicy odpowiadali na 3 wylosowane przez siebie pytania. Antek zajął drugie miejsce i awansował do finału OTWP, który odbędzie się w dniach 29-31 maja w Częstochowie. Wielkie gratulacje dla naszego laureata i oczywiście życzymy Antkowi powodzenia!!
KONKURS EKO-WIELKANOC ROZSTRZYGNIĘTY!
Czy Wielkanoc może być eko? Uczestnicy konkursu ogłoszonego przez Związek Gmin Radomka udowodnili, że tak. Wykonali prace z materiałów naturalnych oraz z surowców wtórnych: pisanki, koszyczki i stroiki. Pokazali, że tradycje wielkanocne można łączyć z dbałością o środowisko naturalne.
Związek Gmin Radomka od lat podejmuje różne działania skierowane do dzieci i młodzieży, które mają za zadanie kształcić postawy proekologiczne, a jednocześnie rozwijać zdolności i kreatywność uczestników.
Gminne rozgrywki w piłce nożnej
13 kwietnia odbyły się mistrzostwa gminy w piłce nożnej chłopców młodszych i starszych. Nasze drużyny po zaciętej walce zdobyły drugie miejsca w swoich kategoriach. Wyniki turnieju starsi chłopcy:
PSP1 - PSP2 0 : 6
PSP1 1 - PSP Skrzyńsko 5 : 0
PSP 2 - PSP Skrzyńsko 12 : 1
Wyniki turnieju młodsi chłopcy:
Finał Międzypowiatowy Ziemi Radomskiej w Indywidualnych Biegach Przełajowych
W Piastowie na lotnisku, we wtorek 14 kwietnia odbył się finał indywidualnych biegów przełajowych. Wśród naszych uczestników wszyscy się dobrze zaprezentowali i dzielnie walczyli na swoich dystansach. Najlepszy wynik i srebrny medal na dystansie 800 m zdobyła Lena Płuciennik – uczennica klasy 5b.
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Tradycyjnie wiosenne eliminacje Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Dzieci rozpoczynają się od indywidualnych biegów przełajowych. W piątek 10 kwietnia Odrzywół stał się powiatowym szczeblem rywalizacji młodych biegaczy na dystansie 800 m dla dziewcząt klas piątych i szóstych oraz 1000 m dla dziewcząt klas siódmych i ósmych, natomiast chłopcy wszystkich roczników rywalizowali na dystansie 1000 m. Naszą szkołę pod opieką pana Wojtka Barana i Adama Góreckiego reprezentowała liczna grupa uczniów we wszystkich kategoriach wiekowych. Osiągnięte wyniki:
Wiosenna przerwa świąteczna
2, 3 i 7 kwietnia 2026 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach szkoła może zorganizować zajęcia opiekuńcze w świetlicy dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują i nie mogą zapewnić opieki w domu.
Świetlica czynna w godz. 7.00 – 16.00, z wyjątkiem 3 kwietnia (7.00-13.00).
W świątecznym nastroju
Uczniowie klas 5a, 5b, 6b przygotowali wyjątkowe przedstawienie wielkanocne, które wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Podczas występu przypomnieli najważniejsze zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą. Nie zabrakło pięknych wierszy oraz muzyki na żywo, która uświetniła całe wydarzenie. Scenę ozdobiły barwne pisanki przygotowane przez poszczególne klasy, kolorowe prace podkreślały radosny charakter spotkania. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, składając wszystkim serdeczne życzenia wielkanocne.
Lekcja z Mistrzem
W murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysusze sportowe marzenia nabierają realnych kształtów. Przekonali się o tym uczniowie klasy trzeciej, którzy wzięli udział w wyjątkowych zajęciach wychowania fizycznego zorganizowanych w ramach ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”.
Lekcja, która odbyła się pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Małgorzaty Baran, miała niezwykłego gościa i prowadzącego. Zajęcia poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego, pan Wojciech Baran, który postanowił pokazać dzieciom, że droga na sportowe szczyty zaczyna się właśnie tutaj – na ich własnej sali gimnastycznej.
Sukces w zawodach pływackich
W dniu 26 marca 2026 r. na Pływalni w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się XI Indywidualne Mistrzostwa Szkół Powiatu Przysuskiego w Pływaniu. Nasza szkoła po raz kolejny potwierdziła swoją silną pozycję w tej dyscyplinie🏊🛟🏆 Jedynkę reprezentowało 25 zawodniczek i zawodników- najliczniejsza reprezentacja spośród uczestniczących szkół. Tradycyjnie byliśmy grupą najbardziej widoczną na pływalni, co przełożyło się na końcowy sukces klasyfikacji generalnej. Nasi uczniowie wyłowili z wody łącznie 17 medali🥇🥈🥉, w tym 4 złote krążki. Dzięki tak wysokiej skuteczności PSP nr 1 osiągnęła najlepsze wyniki spośród wszystkich szkół biorących udział w zawodach 🏊🛟🏆.
“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”.
Szkoła przystąpiła do projektu “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”. Harmonogram zbiórki znajduje się poniżej a szczegółowy wykaz zbieranych przez nas elektrośmieci w załączniku oraz na tablicy ogłoszeń przy wejściu.
Zał.>>>RODZAJE_SPRZĘTU_ELEKTRYCZNEGO_I_ELEKTRONICZNEGO_
PODLEGAJĄCEGO_ZBIÓRCE
POWITANIE WIOSNY NA SPORTOWO
30Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole upłynął w radosnej i pełnej energii atmosferze 🌸☀️. Z tej okazji zorganizowano sportowe konkurencje 🏃♀️🏃♂️, w których uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz aktywnie spędzić czas.
Rywalizacja między klasami dostarczyła wielu emocji 🏆, jednak najważniejsze były współpraca 🤝, wzajemne wsparcie oraz przestrzeganie zasad fair play ⚖️. Uczniowie pokazali, że potrafią nie tylko walczyć o zwycięstwo, ale także cieszyć się wspólną zabawą 😊.
FESTIWAL ZAWODÓW
W naszej szkole odbył się wyjątkowy Festiwal Zawodów 🎉, który dostarczył uczniom wielu wrażeń 😊 i cennej wiedzy 📚 o różnych ścieżkach kariery.
Uczniowie klas 1–3 z zaangażowaniem wcielili się w role swoich wymarzonych profesji 👩⚕️👨🚒, prezentując barwne i pomysłowe stroje 🎭. Na szkolnych korytarzach można było spotkać m.in. lekarzy, strażaków, nauczycieli czy artystów 🎨.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”
To już 48. edycja konkursu promującego wiedzę pożarniczą wśród dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali w etapie gminnym: Hanna Drabik - w I. kategorii wiekowej oraz Dominik Świder, Antoni Socha i Igor Snopczyński - w II. kategorii wiekowej. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się Hanna Drabik oraz Antoni Socha. W ramach przygotowań do kolejnych zmagań odwiedziliśmy strażaków z PSP Przysucha. Spotkanie to było bardzo owocne. Zdobyliśmy dużo informacji i dostaliśmy czujki dymu i czadu w prezencie.
II Międzyszkolny Turniej Warcabowy
10 marca w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Turniej Warcabowy pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha pana Adama Pałgana. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Przysusze, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Skrzyńsku, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysusze, którzy rywalizowali ze sobą w przyjaznej, sportowej atmosferze.
Szkolny Konkurs Recytatorski
4 marca 2026 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Celem było zaprezentowanie najciekawszych dzieł literatury polskiej i powszechnej, a także popularyzacja piękna i kultury języka polskiego. W konkursie brali udział uczniowie kl. I – VIII, którzy wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, by wybrać najlepszych.
Dzień Języka Ojczystego
Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.
Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.J. Iwaszkiewicz
Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym…Uczymy się o tym już od najmłodszych lat. Język polski nie należy do łatwych języków i potrafi sprawić kłopot również tym, którzy znają go od dziecka. Ważne, by wzbogacać swoją wiedzę w tej dziedzinie i ćwiczyć poprawną pisownię, bo to właśnie ćwiczenie czyni mistrza. Ważne jest również to, by dbać o naszą polszczyznę każdego dnia, nie zaśmiecać jej słowami, do których należą wulgaryzmy. Wiedzą o tym nasi uczniowie, którzy, w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego, uczestniczyli w szeregu przedsięwzięć promujących język polski bez takich wyrazów. Efektem tych działań były min. liczne hasła, które ozdobiły szkolne korytarze.
Ponadto, jak co roku, w ramach obchodów dnia J
Prelekcja w ramach obchodów DBI 2026
2Prelekcja z policjantem z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w ramach obchodów DBI 2026
W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2026, w dniu 17 lutego odbyła się prelekcja dla uczniów, którą poprowadził funkcjonariusz Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Celem spotkania było zwiększenie świadomości młodzieży na temat zagrożeń w sieci, takich jak ataki hakerskie, wyłudzenia danych, niebezpieczeństwa w grach online czy zjawisko fake newsów. Uczniowie dowiedzieli się również, jak skutecznie chronić swoje dane, tworzyć bezpieczne hasła oraz dlaczego warto pamiętać, że w Internecie nic nie ginie, a każde działanie może mieć konsekwencje. Spotkanie było ważną lekcją odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.
Pasowanie na czytelnika
16 lutego uczniowie pierwszej klasy zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki szkolnej. Zanim to jednak nastąpiło musieli udowodnić, że są na to gotowi. Pierwszaki wyśmienicie poradziły sobie z przygotowanymi dla nich zagadkami i rebusami a wychowawczyni poświadczyła, że ich umiejętność czytania jest już na odpowiednim poziomie do samodzielnego czytania książek.

- Sobota27.06.2026
„Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli
i uczniów do nauczania zdalnego”Galeria zdjęć
- brak danych
Archiwum Aktualności



