Strona główna
UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI 107. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
15„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” C.K. Norwid
Dnia 7 listopada 2025 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. To wyjątkowe wydarzenie podkreślały słowa romantycznego poety Cypriana Kamila Norwida „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”, które były mottem akademii. Przypomniały nam, jak ważne są wolność, odwaga i miłość do Ojczyzny, ponieważ Ojczyzna jest przestrzenią, za którą wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. To wspólnota pamięci, wartości i działań.
Akademia była wyrazem wdzięczności dla tych Wszystkich, którzy brali udział w walce o Niepodległą. Za pomocą wierszy, tańca i śpiewu złożyliśmy hołd naszym przodkom, którzy oddali za Polskę to, co najcenniejsze – swoje życie.
Słowa Norwida– „Ojczyzna to wielki – zbiorowy – obowiązek” – są nie tylko pięknym cytatem z literatury. To prawdziwy testament pozostawiony nam przez tych, którz
Dzień Zdrowego Śniadania & Talerz zdrowia
W listopadzie uczniowie naszej szkoły aktywnie przyłączyli się do akcji promującej zdrowe jedzenie i wartość śniadania, najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Wspólnie w klasach pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali zdrowe posiłki i przekąski zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Rozmawiali też na temat korzyści regularnego spożywania śniadania.
Jesienny Turniej Szachowy
5 listopada uczniowie naszej szkoły: Miłosz Pomykała z klasy 2, Bartosz Drabik i Jan Rejmer z klasy 3, Zuzanna Dębska i Oskar Rak z klasy 4 uczestniczyli w Jesiennym Turnieju Szachowym zorganizowanym przez MSCDN w Radomiu, podczas którego mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności strategicznego myślenia i cierpliwości.
Z ogromną radością informujemy, że Zuzia zdobyła 🥇 miejsce. Pozostali uczestnicy również pięknie zaprezentowali swoje umiejętności, wykazując się zaangażowaniem i sportową postawą.
Jesienny Turniej Warcabowy
6 listopada w MSCDN w Radomiu odbył się Jesienny Turniej Warcabowy, w którym naszą szkołę reprezentowali wyłonieni w eliminacjach szkolnych uczniowie: z klasy 1 Lena Marasek i Adam Kłak z klasy 2 Alicja Ryńska i Aleksander Pawlik, a z klasy 3 Julia Chojnacka i Julian Orzechowski. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą koncentracją, logicznym myśleniem i duchem fair play.
Z radością 🥳informujemy, że wszyscy zawodnicy zdobyli punkty i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności.💪
Ślubowanie i pasowanie na ucznia
,,Zadziwili publiczność całą i sprawili radość niemałą.
Same pochwały od gości zebrali i pełnoprawnymi uczniami się stali.”
23 października 2025 r. w naszej szkole uczniowie klasy Ia zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej. Zanim to jednak nastąpiło, musieli wykazać się wiedzą i odpowiednimi umiejętnościami.
NOC BIBLIOTEK 2025
Nasza Noc Bibliotek odbyła się 20 października. W tym roku wybrałam formułę warsztatów, podczas których czytelnicy tworzyli blackout poetry oraz kaligramy. Było to dla nich coś zupełnie nowego. Atmosfera była sympatyczna a te dwie godziny minęły jak z bicza strzelił. Uczestnikom tak się podobało, że chcieli zabrać swoje dzieła do domu i pytali co w przyszłym roku.
OGŁOSZENIE
13 i 14 października są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Szkoła może w tych dniach zorganizować zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu. Świetlica jest czynna w godz. 7.00-16.00. Stołówka szkolna nie wydaje w tych dniach posiłków.
Dzień Edukacji Narodowej
Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów i nauczycieli. Swoim występem uczniowie podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud, cierpliwość i serce, które wkładają każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Wiele miłych słów pod adresem pracowników “Jedynki” padło z ust pani dyrektor Anity Kacperskiej oraz pana Michała Rogowskiego - przewodniczącego Rady Rodziców.
Dzień Głośnego Czytania
Dzień Głośnego Czytania to inicjatywa Polskiej Izby Książki z roku 2001. 29. września w całej Polsce odbywają się liczne wydarzenia mające na celu propagowanie czytania.📚 W naszej szkole również. Klasy piąte wraz z panią polonistką Edytą Dyderską gościli w bibliotece szkolnej, aby zapoznać się z lekturą “ Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnára. Drugoklasiści wysłuchali bajki Leszka Kołakowskiego “Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?” i rozmawiali o tym, że każdy jest w czymś dobrym. Dla pierwszoklasistów pani bibliotekarka wybrała z “Baśni polskich” baśń “Madej” i “O śpiących rycerzach w Tatrach”. Natomiast uczniowie klasy trzeciej wysłuchali “O jantarze i słonym morzu”, jednej z baśni kaszubskich. Podczas tych spotkań rozmawialiśmy o zaletach czytania książek. 📖📗
Próbna ewakuacja
9 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Ćwiczenia zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa i miały na celu sprawdzenie przygotowania uczniów oraz pracowników szkoły na wypadek wystąpienia realnego zagrożenia. Ewakuacja odbyła się przy częściowym zadymieniu budynku. Akcja przebiegła sprawnie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Po próbnej ewakuacji odbyła się w sali gimnastycznej prelekcja, podczas której funkcjonariusz KPPSP omówił podstawowe zasady ewakuacji oraz bezpieczeństwa podczas zagrożenia m.in. pożarowego. Przedstawiciel straży podkreślił znaczenie zachowania spokoju, stosowania się do poleceń nauczycieli oraz znajomości dróg ewakuacyjnych.
MegaMisja
Na zakończenie roku szkolnego 2024/2025 nasza szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w programie edukacyjnym MegaMisja, realizowanym przez Fundację Orange. Potwierdza on, że szkoła pomyślnie zrealizowała pełny cykl zajęć, wspierając rozwój kompetencji społecznych i cyfrowych swoich uczniów. Fundacja wyraziła uznanie dla Dyrekcji i całego Zespołu za zaangażowanie w nowoczesną edukację, która pomaga dzieciom bezpiecznie poruszać się w świecie nowych technologii.
Informacje o szczepieniach
Informacje o szczepieniach znajdują się w zakładce Rodzice>> OGŁOSZENIA
Wyprawa śladami dinozaurów
43 października przedstawiciele Szkolnego Koła LOP uczestniczyli w cyklicznej akcji pod hasłem " Historia ukryta w lesie", tym razem "śladami dinozaurów"🦖🦕. Przewodnikiem po leśnych ścieżkach🌲🌳 był pan Bogdan Chylak, pracownik Nadleśnictwa Przysucha, który opowiadał o unikatowym odkryciu sprzed 200 milionów lat w Borkowicach. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć doskonale zachowane ślady dinozaurów 🦖🦕 oraz poznać fakty z dziejów Ziemi dotyczące naszego regionu.
Podczas wyprawy młodzi ekolodzy poznali także zasady gospodarki leśnej a także podziwiali walory krajobrazowe z wieży widokowej Krakowa Góra. Słoneczna ☀️ pogoda zapewniła dobrą widoczność na rozciągający się wokół "Obszar Chronionego Krajobrazu- Lasy Przysusko-Szydłowieckie" 🫶.
„Tydzień o przeciwdziałaniu przemocy”
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Przysusze
w dniach 29.09.2025 - 3.10.2025 bierze udział
w ogólnopolskiej inicjatywie
„Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej”,
do której zaprosiło wszystkie szkoły Ministerstwo Edukacji Narodowej.Celem działań jest uwrażliwienie uczniów na problem przemocy w różnych jej formach
oraz rozwijanie postaw szacunku, empatii i odpowiedzialności.
Projekt OSEhero
W roku szkolnym 2024/2025 szkoła brała udział w projekcie OSEhero. Projekt OSEhero to największy w Polsce projekt edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa w internecie. Celem projektu jest zbudowanie społeczności nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którzy wyposażeni przez ekspertów OSE w wiedzę i narzędzia będą przewodnikami po cyfrowym świecie dla uczniów, innych nauczycieli i rodziców. Więcej o projekcie na stronie: https://osehero.pl/o-projekcie. Projekt zrealizowany został przez dwoje nauczycieli: Agnieszkę Grzegolec i Roberta Krupę, którzy oprócz wprowadzonych inicjatyw, wzięli udział w szkoleniach oraz w Spotkaniach przy kawie. Dzięki swoim działaniom otrzymali certyfikaty i tytuł OSEhero, a szkoła została wyróżniona certyfikatem potwierdzającym udział w ogólnopolskim projekcie. Pani Agnieszka Grzegolec reprezentowała szkołę w Zlocie OSEhero w dniach 3 - 4 lipca 2025
Zmiana w rozkładzie jazdy autobusu szkolnego
Od 15.09.2025 r. obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy autobusu szkolnego na trasie Skrzynno- Przysucha.
Zaktualizowany rozkłąd znajduje się w zakładce Rodzice> DOWOZY/ODWOZY
KONKURSY PRZEDMIOTOWE
REGULAMIN KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
>>>Regulamin_konkursów_przedmiotowych_2025_26
HARMONOGRAMY KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH:
Narodowe Czytanie 2025
W tym roku w całej Polsce, pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP, czytaliśmy wybitne dzieła Jana Kochanowskiego. 6 września 2025 roku o godz. 11:00 na Placu Kolberga w Przysusze odkrywaliśmy ponadczasowe "Treny", "Fraszki ,"Pieśni" – poezję, która od wieków wzrusza, bawi i uczy. Podobnie jak w poprzednich latach czytali rodzice, nauczyciele i uczniowie: p.Małgorzata Mandecka, p. Elżbieta Rogowska, Piotr Rogowski, Lena Dyderska, Julia Sikorska, Ada Waszkowska, Hanna Nizińska, Maria Zdral, Amelia Węgrecka, Zuzanna Drabik.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026
1 września cała społeczność szkolna rozpoczęła nowy rok szkolny 2025/2026. Pani wicedyrektor Edyta Dyderska powitała uczniów, rodziców i grono pedagogiczne. Szczególne słowa skierowała do najmłodszych uczniów, którzy rozpoczynają swoją szkolną „przygodę”. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 2 i 4. Po zakończeniu części oficjalnej, odbyły się spotkania z wychowawcami.

- Piątek26.06.2026
„Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli
i uczniów do nauczania zdalnego”Galeria zdjęć
- brak danych
Archiwum Aktualności



