21 maja 2026 roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w 33. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Przysusze. Wydarzenie było dla uczestników nie tylko artystycznym wyzwaniem, ale również piękną lekcją wspólnego przeżywania wartości, jakimi są zdrowie i troska o siebie nawzajem.Na scenie wybrzmiały utwory niosące ważne przesłanie – o zdrowym odżywianiu, radości płynącej z aktywności fizycznej oraz czasie spędzanym na świeżym powietrzu.
Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 6a Mikołaj Morawski, który wykonał utwór „Halo, halo tu zdrowie”. Towarzyszyły mu tancerki z klasy 7b: Milena Stańczyk, Alicja Stańczyk oraz Wiktoria Kusztal.
Występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności, a jury doceniło zaangażowanie i talent naszych uczniów, przyznając im III miejsce w kategorii klas V–VIII. Tym samym młodzi artyści zdobyli dla siebie i naszej szkoły cenne nagrody oraz ogromne brawa.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!
19 maja w Domu Kultury w Przysusze odbyło się coroczne spotkanie Szkolnych Kół Polskiego Czerwonego Krzyża. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania talentów artystycznych, wiedzy oraz działalności promującej idee humanitaryzmu i niesienia pomocy innym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie należący do SK PCK, którzy z dużym zaangażowaniem przygotowali program artystyczny i godnie reprezentowali społeczność naszej szkoły. Uczestnicy przeglądu mieli możliwość wymiany doświadczeń, integracji z młodzieżą z innych szkół oraz wspólnego promowania wartości, które przyświecają Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Udział w spotkaniu był dla uczniów cennym doświadczeniem, a także motywacją do dalszej aktywności społecznej oraz rozwijania swoich zainteresowań i pasji.