Zapraszamy do lektury pierwszego w nowym roku szkolnym numeru Jedyneczki
czytaj >>> JEDYNECZKA- PAŹDZIERNIK 2024
Wszystkie numery gazetki znajdują się w zakładce Uczniowie> JEDYNECZKA
Zapraszamy do lektury pierwszego w nowym roku szkolnym numeru Jedyneczki
czytaj >>> JEDYNECZKA- PAŹDZIERNIK 2024
Wszystkie numery gazetki znajdują się w zakładce Uczniowie> JEDYNECZKA
6 listopada nasza szkoła oficjalnie przyjęła do swego grona nowe pokolenie młodych uczniów. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego dzieci zostały powitane przez swoich starszych kolegów. Ci, po przeprowadzeniu krótkiego testu, stwierdzili, że młodzi ludzie są gotowi stać się częścią szkolnej społeczności. Rodzice ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy, gdy te recytowały, śpiewały i tańczyły. Odbyło się uroczyste ślubowanie, a następnie pani dyrektor Anita Kacperska pasowała na uczniów wszystkie dzieci, wręczając im również legitymacje szkolne. Z radością witamy ich w naszym uczniowskim gronie i życzymy jak najwięcej sukcesów w nauce. Mamy nadzieję, że szkoła stanie się dla nich drugim domem, miejscem, do którego przychodzić będą z uśmiechem na twarzy..
Jedyneczka
Po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Grupa moli książkowych przybyła na godzinę 18:00, aby wspólnie spędzić wieczór w bibliotece szkolnej w egipskich ciemnościach :-) Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny, które ze sobą rywalizowały w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich był konkurs wiedzy ogólnej - “Kto pierwszy, ten lepszy”. Kto nie odpowiedział na pytanie otrzymywał książkę “bana”, którą musiał trzymać przed sobą do końca zabawy. Rywalizacja między drużynami była zacięta a emocje sięgały zenitu. Kolejna konkurencja przyniosła wyciszenie, ponieważ drużyny musiały zachować dyskrecję, aby przeciwnicy nie usłyszeli ich rozwiązań. A zadanie polegało na dopasowaniu tytułów lektur szkolnych. Drużyny mogły wysłać pięć razy swojego “Zwiadowcę”, który mógł na regałach wyszukać odpowiednie tytuły. Zawodnicy okazali się być mistrzami w konspiracji, gdyż nie zdradzili żadnego tytułu. Ostatnia zabawa przypadła uczestnikom bardzo do gustu, no bo kto nie kocha kalamburów? Przedstawiciel drużyny miał za zadanie opisać swojej grupie bajkę, której tytuł znajdował się na karteczce. Zabawę utrudniały słowa tabu, których nie można było użyć, a które ewidentnie wskazywały na daną bajkę. Mistrzynią tej konkurencji była Gabrysia, która odgadywała tytuł już po jednym słowie! Uczestnicy dobrze się bawili i miłej atmosferze spędzili pierwszą część Nocy Bibliotek. Po krótkiej przerwie młodzież umościła się wygodnie na dywanie i oglądaliśmy wspólnie film “Mój brat ściga dinozaury”, poruszający temat dojrzewania, relacji w rodzinie, choroby bliskiej osoby, miłości braterskiej i pierwszej miłości.
To był naprawdę udany wieczór. Dziękuję wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!
W Wieniawie 18 października rozegrano finał powiatowy piłki ręcznej dziewcząt. W meczu o pierwsze miejsce, ubiegłoroczne finalistki Mazowsza z PSP nr 1 w Przysusze, prowadzone przez p. Wojciecha Barana, wygrały zdecydowanie z PSP Wieniawa 29 : 6. Nasz zespół grał w składzie:
L. Dyderskam J. Górnik, J. Tomczyk, Z. Kłak, H. Nizińska, W, Pietrasik,B. Rutkowska,J. Sikorska,W. Snopczyńska,A. Waszkowska,Z. Zielińska,M. Stanik,N. Wieprzycka,E. Wielgo
Zwycięzca turnieju będzie reprezentował nasz powiat na dalszym etapie rozgrywek, który odbędzie się w Iłży lub Szydłowcu.
W piątek 18 października odbyły się w Wieniawie mistrzostwa powiatu przysuskiego w piłce ręcznej chłopców. Rozgrywki rozegrano w ramach rywalizacji sportowej Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysusze pokonała zespół gospodarzy z Publicznej Szkoły Podstawowej z Klasami Sportowymi im. Jana Kochanowskiego w Wieniawie 15 : 10. Nasz zespół prowadzony przez p. Adama Góreckiego wystąpił w składzie:
M. Wieprzycki, J. Arkabuz,K. Kopeć,G. Kamianowski,D. Sikora,P. Rogowski,I. Bykowski,S. Stypuła,F. Tokarski, J. Lipiński,W. Sokół,M. Włodarczyk,B.Ślęzak, K. Ozdoba
Następny etap rywalizacji na szczeblu półfinału międzypowiatowego odbędzie się w Szydłowcu lub Iłży. Trzymamy kciuki i życzymy dużo trafień do bramki przeciwnika.
16 października przeprowadzona została próbna ewakuacja z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze.Ewakuacja odbyła się przy częściowym zadymieniu budynku. Akcja przebiegła sprawnie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Po próbnej ewakuacji odbyła się w sali gimnastycznej prelekcja, podczas której funkcjonariusz KPPSP omówił zasady ewakuacji oraz bezpieczeństwa podczas zagrożenia m.in. pożarowego.
Dzień Edukacji Narodowej to świętowszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów; pracowników oświaty i uczelni wyższych. Obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Europie ministerstwa oświaty.
Podczas uroczystej akademii, która odbyła się dnia 11 października, pani Dyrektor podziękowała wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły za zaangażowanie, jakie wkładają w swoja pracę. Spotkanie uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów klasy 7a i 6a oraz Oddział Przedszkolnego, którzy w humorystycznych scenkach z życia szkoły, pokazie mody nauczycielskiej na rok 2025 i piosenkach wyrażali wdzięczność nauczycielom za ich pracę. Całość dopełniła piękna sceneria oraz przykuwające uwagę elementy dekoracyjne.
W imieniu Rodziców na ręce Pani Dyrektor, życzenia i kwiaty dla nauczycieli przekazał przewodniczący RR pan Michał Rogowski.
Rozkład jazdy autobusów szkolnych
obowiązujący od 10.10. 2024 r.
znajduje się w zakładce Rodzice>DOWOZY
Szanowni Rodzice!
14 października (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia szkoła może zorganizować zajęcia opiekuńcze w świetlicy dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują i nie mogą zapewnić opieki w domu. Zajęcia w oddziale przedszkolnym odbywają się bez zmian, w godz. 8.00-13.00, z pełnym wyżywieniem. Po zajęciach opiekę nad dziećmi, których rodzice pracują, będą sprawować wychowawcy świetlicy.
Świetlica czynna w godz. 7.00 – 16.00.
W pierwszym tygodniu października uczniowie klas szóstych i siódmych wyruszyli na pieszą wycieczkę przyrodniczą ścieżką dydaktyczną „Rawicz”.
Ścieżka „Rawicz” stanowi podstawowy element programu edukacji ekologicznej w Nadleśnictwie Przysucha. Jej usytuowanie pozwala na praktyczne zapoznanie się z większością zagadnień związanych z gospodarką leśną, charakterystyką przyrodniczą nadleśnictwa, jak również historią okolicznych lasów i regionu. Spacerując zacienionym szlakiem ścieżki można prześledzić wszystkie procesy i zjawiska zachodzące w lesie, zaś patrząc na tegoroczny urodzaj grzybów, można nazbierać pełne ich kosze. Przystanki z tablicami informacyjnymi przedstawiają bogactwo tutejszej przyrody i historii. Nasi uczniowie oprócz walorów zdrowotnych, dydaktycznych ścieżki leśnej, mieli wiele zabawy i radości, ścigając się między sobą, kto zbierze więcej grzybów.
Na końcu ścieżki, w miejscu zwanym „Skałkami" na uczniów czekało ognisko oraz odpoczynek po 14 kilometrowej przechadzce.
To był dzień pełen wrażeń!
Kochani Uczniowie!
W naszej szkole pojawiły się TANECZNE BAKCYLE!
To za sprawą kreatywnej szkółki tańca FRAJDA, która zaprasza do aktywnej przygody!
A najlepsze jest to, że zajęcia odbywają się na terenie szkoły!
Można do nich dołączyć w każdym momencie.
Zapraszamy dzieci klas 0-3 w każdy PONIEDZIAŁEK - GODZINA 13.45-14.30
INFORMACJE I ZAPISY POD NUMEREM 530 456 654 lub poprzez nasz FORMULARZ: Zajęcia - FRAJDA
Zapraszamy na pierwszy niezobowiązujący trening, dzięki niemu poznacie bliżej Frajdę i przekonacie się na własne oczy i nogi, jakie są frajdowe pomysły na promowanie zdrowego stylu życia. Marzeniem Frajdy jest wszechstronny rozwój dzieci, któremu towarzyszy uśmiech. Razem możemy spełnić więcej marzeń ;)
Aby podejrzeć działania Frajdy kliknij link Facebook
Do miłego zatańczenia!
Niepubliczna Placówka Oświatowo-Wychowawcza FRAJDA Sp. z o.o.
ul. Poselska 5
26-600 Radom
NIP 9482631984
TEL 530 456 654
adres korespondencyjny:
ul. Średnia 13
26-600 Radom
28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Święto ma na celu popularyzowanie zalet tego owocu, a jest ich wiele. W jabłku znajdziemy witaminy z grupy B, witaminy A, E i K, antyoksydanty, a także minerały: jod, potas, magnez, cynk, fluor, mangan, siarkę, miedź i fosfor. Jeden owoc zaspokaja 20% dziennego zapotrzebowania na witaminę C, więc wzmacnia odporność. Jabłko zawiera substancje, które mogą wspomagać wytwarzanie nowych komórek w mózgu, usprawnić zapamiętywanie i proces uczenia się.
Z okazji Światowego Dnia Jabłka uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursach plastycznych oraz w zabawach matematycznych, kreatywnych, zręcznościowych z użyciem jabłek. Motyw jabłka pojawił się również w oddziale przedszkolnym. Najciekawszych prace plastyczne zaprezentowano w formie wystawy. W czasie wspólnej najwięcej emocji dostarczyło zadanie kreatywne na wypisanie jak największej liczby zastosowania jabłka.
Dziękujemy za wspólną pracę i zabawę.
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w szkolną akcję „Pomoc dla powodzian”. Wasza hojność i dobre serce to nieocenione wsparcie dla tych, którzy w wyniku powodzi stracili wiele. Dzięki podarowanym przez Was rzeczom, możemy wspólnie sprawić, że poszkodowani zyskają odrobinę ulgi w trudnych chwilach. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców za to, że uczą swoje dzieci pięknej postawy - pomagania innym w potrzebie. Wierzymy, że dzięki takim działaniom młodsze pokolenie będzie kontynuować tę tradycję, szerząc dobro i empatię. Życzymy Wam, aby to dobro, które ofiarowaliście, wróciło do Was ze zdwojoną siłą. Razem możemy wiele, a każdy gest ma ogromne znaczenie. Dziękujemy!
Z wyrazami wdzięczności Szkolne Koło PCK i Szkolne Koło Wolontariatu
Zdjęcia i filmy z udziałem dzieci to codzienność w internecie. Choć udostępniane często w dobrych zamiarach, to konsekwencje tych publikacji mogą stanowić zagrożenie dla dobra i bezpieczeństwa dzieci. Hejt, cyberprzemoc, kradzież cyfrowej tożsamości i pedofilia to tylko niektóre z nich. Urząd Ochrony Danych Osobowych wraz z Fundacją Orange opublikowali poradnik, który może wesprzeć placówki, organizacje i wszystkich dorosłych w dbaniu o lepszą ochronę dzieci w erze cyfrowej.
Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie. W centrum miasta przy ławeczce Oskara Kolberga odbyła się 13. edycja akcji. W tym roku za wskazaniem Pary Prezydenckiej Rzeczypospolitej Polskiej cała Polska czytała „Kordiana” Juliusza Słowackiego, jest to jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury romantycznej.
W ramach akcji Narodowego Czytania 2024 Biblioteka Publiczna w Przysusze, która od 10 lat jest organizatorem spotkania, wraz z lokalną społecznością uczciła twórczość Juliusza Słowackiego, czytając fragmenty „Kordiana”. To niezwykle ważne dzieło literackie, wydane w 1834 roku, odzwierciedla walkę Polaków o niepodległość i podkreśla potrzebę ciągłej gotowości do działania.
W wydarzeniu wzięli udział pracownicy biblioteki, przedstawiciele samorządu Gminy i Miasta Przysucha, nauczyciele, uczniowie przysuskich szkół, przedstawiciele koła emerytów oraz mieszkańcy miasta, którzy wspólnie odczytali wybrane fragmenty dramatu.Naszą szkołę reprezentowała Pani Marta Szymczyk oraz uczennice: Małgorzata Bętkowska, Ada Waszkowska, Maria Zdral, Zuzanna Drabik.
Było to prawdziwe święto polskiej literatury narodowej. Dziękujemy za wsparcie i wspólnie spędzony czas przy lekturze, bo cytując za autorem Trylogii: „Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się albo czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra.”.
W czerwcu nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w programie MegaMisja na rok szkolny 2024/2025, skierowanym do uczniów klas 1-3. Jest to innowacyjny program edukacyjny Fundacji Orange, zgodny z podstawą programową, który koncentruje się na rozwijaniu umiejętności takich jak współpraca, komunikacja, rozumienie emocji oraz krytyczne myślenie.
Od września startują zajęcia MegaMisji w 140 szkołach z całej Polski oraz 10 świetlicach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Tegorocznym motywem przewodnim jest „Krok po MegaMoce”. W ciągu 10 miesięcy dzieci będą uczestniczyć w zajęciach z animowanymi bohaterami: zabawnym Psotnikiem oraz Julką i Kubą. Uczniowie poznają ważne zasady dotyczące higieny cyfrowej, bezpieczeństwa w sieci i ochrony przed szkodliwymi zjawiskami. Wszystko to odbywać się będzie poprzez ruch, dyskusje oraz dzielenie się opiniami, niemal bez użycia ekranów.
Więcej o programie na stronie: https://fundacja.orange.pl/nasze-programy/megamisja.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku zgłoszeniowego oraz śledzenia działań w MegaMisji 🙂
REGULAMIN KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
>>>regulamin konkursów przedmiotowych_2024_2025
HARMONOGRAMY KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH:
PROGRAMY MERYTORYCZNE:
KONKURSY PRZEDMIOTOWE- JĘZYKI OBCE
Regulamin_konkursow_przedmiotowych_z_jezykow_obcych_2024_25.
link
2 września uczniowie Jedynki wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami uroczyście rozpoczęli kolejny rok szkolny – 2024/2025. Spotkanie inaugurujące rok szkolny odbyło się w sali gimnastycznej. Pani dyrektor Anita Kacperska powitała zebraną społeczność szkolną a szczególnie serdecznie uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły. Sześciolatkom, pierwszoklasistom i czwartoklasistom przedstawiła ich nowych wychowawców. Wszystkim życzyła samych sukcesów oraz wspaniałego roku. Uroczystość uświetnił występ uczniów kl. III i kl. IVb, którzy pożegnali wakacje tańcem oraz śpiewem i wprowadzili zebranych w optymistyczny nastrój.
Powered by aSc EduPage