Strona główna
Pasowanie na czytelnika
276 marca uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki szkolnej. Już od samego rana zaglądali z ciekawością do biblioteki, żeby zobaczyć, co ich czeka, jak to będzie wyglądało. Wiktoria, Alicja i Emilia zapoznały pierwszoklasistów z obowiązującymi zasadami, przygotowały zagadki i rebusy związane z bohaterami bajek i pracą biblioteki. Z odwiedzinami wpadł gość specjalny - Pani Książka, nazwana przez jednego z uczniów “czystą inteligencją”. Pani Książka opowiedziała dzieciom, jak nie lubi być traktowana. Pani Agata Waszkowska dokonała ceremonii pasowania a każdy młody czytelnik otrzymał na pamiątkę tego wydarzenia książkę. To miłe spotkanie zakończyliśmy pamiątkowymi zdjęciami z Panią Książką.
Odpowiednie dać rzeczy słowo…
21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Święto to ma na celu: podkreślenie różnorodności językowej świata, zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypomnienie, że chroniąc język ojczysty – dbamy o tożsamość kulturową.
Język polski zaliczany jest do grupy najtrudniejszych do nauki języków świata. Sprawia to skomplikowana gramatyka z mnóstwem wyjątków oraz szeleszczące zgłoski. Tym bardziej szanujmy polszczyznę i posługujmy się nią poprawnie, bo to zaszczyt mówić i pisać bezbłędnie w tak trudnym i pięknym języku.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się w naszej szkole konkurs Odpowiednie dać rzeczy słowo…dla klas IV-VIII, w którym uczestnicy mieli za zadanie zmierzyć się z najczęstszymi błędami, jakie można zaobserwować w polszczyźnie mówionej i pisanej.
"Cztery pory roku"- projekt klas czwartych
13Uczniowie klas czwartych w ramach lekcji przyrody realizowali projekt "Cztery pory roku". Zadanie projektowe polegało na wyszukaniu, opracowaniu i zaprezentowaniu zjawisk pogodowych oraz przyrodniczych charakterystycznych dla wiosny, lata, jesieni i zimy. Czwartoklasiści wykazali się wyjątkową kreatywnością i pomysłowością, w wyniku czego powstały piękne plakaty i lapbooki. Ekspozycja prac cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem społeczności szkolnej.
Konkurs dla dzieci na rymowankę
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci rolników do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.
Dzień Nauki Polskiej
19 lutego obchodziliśmy nowe święto państwowe - Dzień Nauki Polskiej. Jako datę corocznych obchodów wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Święto stanowić ma inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką.Uczniowie klas 6-8 uczestniczyli w projekcie edukacyjnym, którego celem było poznanie sylwetek wybitnych Polaków oraz popularyzacja ich dokonań w dziedzinie nauki. W efekcie powstała wystawa prac poświęconych wybitnym polskim naukowcom.
Poczta walentynkowa
14 lutego w Dniu Zakochanych w naszej szkole działała poczta walentynkowa. Korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy i kartki- Walentynki- zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszy pełnili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
Dyskoteka karnawałowa
13 lutego uczniowie naszej szkoły spotkali się w szkole na dyskotece karnawałowej. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski. Dyskotekę prowadzili chłopcy z klas 6a i 7a, którzy zadbali o dobrą muzykę. Nie zabrakło tańców integracyjnych, takich jak Belgijka czy Makarena. Wszyscy uczniowie dobrze się bawili.
Ogłoszenie
Zachęcamy do udziału w konferencji online "Nie bądź obojętny... -o zdrowiu psychicznym i kryzysach emocjonalnych raz jeszcze" organizowaną przez MKO, która odbędzie się 22 lutego 2024 r. w godzinach 10.00 – 15.00.
Podczas konferencji specjaliści przypomną, jak ważna jest profilaktyka i rola dorosłych w zapobieganiu kryzysom emocjonalnym dzieci i młodzieży. Opowiedzą o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi, odpowiedzialności, skutkach niewłaściwych postaw i zachowań oraz, jak zadbać o dobrostan psychiczny.
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
Szkoła przystąpiła do projektu “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”. Szczegółowy wykaz zbieranych przez nas elektrośmieci znajduje się w załączniku oraz na tablicy ogłoszeń przy wejściu. Drobny, zużyty (ale kompletny sprzęt) można przekazywać wychowawcom do 14.lutego. Większe sprzęty można dostarczyć w ostatnich dniach zbiórki (13 i 14.02) po wcześniejszym uzgodnieniu (telefonicznym lub mailowym) z p. J. Borycką/M. Szymczyk. SPRZĘT MUSI BYĆ W MIARĘ KOMPLETNY. Za każdą zebraną tonę szkoła pozyska 150 zł. W razie pytań prosimy kontaktować się z p. J. Borycką/M. Szymczyk.
VI edycja Konkursu wiedzy o Mazowszu – Kobiety Mazowsza
„Oto już głaz ostatni… Chwytam się miłości
Kurczowo zaciśniętą ręką, niby szponem,
Broczą w krwi krzywe palce, drę ciało do kości –
Ja muszę się utrzymać – nieszczęsna – szalona –Ale głaz się obsuwa… W uścisku namiętnym
Tulę go do mej piersi, zamykając oczy
I padam w czarną otchłań w trwogi wirze mętnym,
Sama z głazem miłości… Tu wszystko się mroczy…”
Podsumowanie konkursu plastycznego „Portret Oskara Kolberga”.
W piątkowy poranek, 12 stycznia, w siedzibie Muzeum Oskara Kolberga w Przysusze odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Portret Oskara Kolberga”. Pani Ilona Jaroszek dyrektor Muzeum w towarzystwie Pana Tomasza Matlakiewicza Burmistrza Miasta i Gminy Przysucha uhonorowała laureatów. Uczniowie do konkursu przygotowywali się, uczestnicząc w warsztatach prowadzonych przez panią Bożenę Michałek oraz samodoskonaląc się w domu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy nagrodzonym.
Warsztaty malarskie
Grupa uzdolnionych uczniów korzystając z programu “Kulturalna Szkoła na Mazowszu” uczestniczyła w lekcji muzealnej połączonej z warsztatami plastycznymi w naszym Muzeum im.Oskara Kolberga. Poznali życiorys i twórczość malarską Antoniego Kolberga. Po lekcji muzealnej przystąpili do tworzenia własnych prac i jak prawdziwi artyści zajęli miejsca przy sztalugach. Uczniowie wracali do szkoły bardzo zadowoleni, bogatsi o nowe przeżycia i doświadczenia.
Nasze pomysły na zagospodarowanie terenu wokół szkoły- podsumowanie projektu
Uczniowie klas piątych w ramach geografii realizowali projekt pt. „Mój pomysł na zagospodarowanie terenu wokół szkoły”. Zadaniem uczniów było zaproponowanie rozwiązań, które sprawią, że przestrzeń wokół budynku stanie się bardziej atrakcyjna dla całej społeczności szkolnej. Podczas realizacji zadań projektowych piątoklasiści uruchomili swoją wyobraźnię i wykazali się dużą kreatywnością. Uczniowie wykonali prace bardzo starannie z różnych materiałów, dbając o szczegóły. W efekcie powstały bardzo ciekawe i pomysłowe rozwiązania w formie makiet i plakatów, dające wyraz oczekiwań i pragnień uczniów. Kto wie, może te uczniowskie wizje zostaną kiedyś zrealizowane :)
Wyniki konkursu plastycznego "Wszystkie barwy lasu"
Nadleśnictwo Przysucha poinformowało, że XVII edycja konkursu plastycznego “Wszystkie barwy lasu” została rozstrzygnięta. W konkursie wzięło udział 16 szkół i przedszkoli. Wszystkie zgłoszone prace reprezentowały bardzo wysoki poziom. Przedstawiały las i jego ciekawą kolorystykę, widziany oczami młodszych i starszych dzieci, w różnych porach roku i dnia. Naszą szkołę reprezentowało 28 uczniów. Hania Drabik z klasy II zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Laureatce i uczestnikom konkursu gratulujemy.
Rozkład jazdy autobusów szkolnych
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH
obowiązujący od 2 stycznia 2024 r. znajduje się w zakładce:
W świątecznym nastroju
17W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia w dniu 22 grudnia 2023 roku w naszej szkole zostały wystawione Jasełka. Tym razem biblijne wydarzenia sprzed 2000 lat odtworzyli uczniowie czwartych klas pod opieką p. Barbary Pałgan. Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia, zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej snując głębokie refleksje nad ,,cudem świętej nocy’’, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny wyjątkowy nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość p
- Piątek04.07.2025
„Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli
i uczniów do nauczania zdalnego”Galeria zdjęć
- brak danych
Archiwum Aktualności