Strona główna
Konkurs plastyczny
W dniu 1 czerwca odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego organizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Przysusze. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu promującego Światowy Dzień bez Tytoniu, który przypada na 31 maja. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 5: Zuzanna Kłak, Urszula Szymczyk, Wiktor Baniek, którzy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.
Egzamin ósmoklasisty – za nami!
W dniach 24 - 26 maja 68 ósmoklasistów naszej szkoły przystąpiło do egzaminu, najważniejszego do tej pory w swoim życiu. Powagę chwili podkreślał galowy strój, w którym nasi uczniowie prezentowali się wyjątkowo pięknie. Egzamin z poszczególnych przedmiotów rozpoczynał się każdego dnia o godzinie 9.00 i przebiegł bez zakłóceń, zgodnie z obowiązującymi procedurami. W opinii uczniów zadania z języka polskiego i języka angielskiego były łatwe. Nieco trudniejsza okazała się matematyka. Na wyniki będą czekać z optymizmem. Poznają je – tak jak wszyscy uczniowie w kraju – 1 lipca. Zaświadczenia będą natomiast do odebrania w sekretariacie szkoły 8 lipca. Życzymy satysfakcjonujących wyników.
Znamię! Znam je?
W ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka, uczniowie klas siódmych naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach z zakresu edukacji prozdrowotnej chorób nowotworowych skóry. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wygląda czerniak, poznali cechy czerniaka określone za pomocą kryteriów ABCDE oraz poznali Złote Zasady profilaktyki czerniaka – jak się ochronić przed czerniakiem. Wiedza zdobyta w trakcie zajęć ma skłonić młodzież do regularnego samobadania skóry.
Zielona lekcja w Nadleśnictwie Przysucha
23 maja klasy pierwsze uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pszczoły, który przypada 20 V. Podczas zielonej lekcji w Nadleśnictwie Przysucha uczniowie mogli poznać budowę i rolę pszczół, budowę ula, zobaczyli prawdziwe pszczelarskie akcesoria. Odbyła się też degustacja miodu spadziowego. Na zakończenie dzieci przygotowały poidełka dla pszczół. Mamy nadzieję, że lekcja o pszczołach przyczyni się do dbałości o środowisko i ochrony owadów zapylających.
SZANOWNI RODZICE!
W dniach 24-26 maja w szkole odbywają się egzaminy ósmoklasisty. W związku z tym dla uczniów klas I-VII są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Szkoła może zorganizować zajęcia opiekuńcze w świetlicy dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują i nie mogą zapewnić opieki w domu. W celu zaplanowania takich zajęć prosimy o zgłoszenia telefoniczne do 23 maja, do godz. 14.00. Świetlica czynna w godz. 7.00-16.00.
Dzień Ziemi
3Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, zatem w naszej szkole nie mogło zabraknąć uroczystej akademii. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem – Zainwestuj w naszą planetę i miały na celu zwrócenie uwagi na potrzebę podjęcia pilnych działań służących ochronie przyrody, za którą jako ludzkość ponosimy odpowiedzialność.
29 kwietnia uczniowie klas: IIb, V, VIIb, VIId zaprezentowali Inscenizację „Sąd nad człowiekiem", w której ostrzegali przed skutkami nieracjonalnego gospodarowania zasobami Ziemi. W programie wykorzystane zostały także piosenki i wiersze ekologiczne zachęcające do szanowania planety, na której żyjemy,
Ogłoszenie
SZANOWNI RODZICE!
2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu szkoła może zorganizować zajęcia opiekuńcze w świetlicy dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I-III, których rodzice pracują i nie mogą zapewnić opieki w domu. W celu zaplanowania takich zajęć prosimy o zgłoszenia telefoniczne do 29 kwietnia, do godz. 13.00.
Świetlica czynna w godz. 7.00-16.00.
Przedstawienie wielkanocne
5Uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych odbyła się 13 kwietnia w sali gimnastycznej naszej szkoły. W centralnym miejscu stał przystrojony stół wielkanocny, a na nim: palmy, koszyczek z jajkami, baby wielkanocne, mazurki, baranek, czyli potrawy świąteczne. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy zerowej, pierwszej, piątej i siódmej. Celem tego uroczystego spotkania było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Młodzi aktorzy ubrani odświętnie w ludowe stroje przybliżyli publiczności tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami. Dowiedzieliśmy się że, Święta Wielkanocne to najstarsze i największe nasze święta, kiedyś przed świętami dziewczęta obchodziły wszystkie domy z zielonym gaikiem, śpiewały wchodząc do chat i prosiły o datki. Zdobieniem jajek zajmowały się tylko kobiety. Robiły pisanki, rysowanki, wydrapywanki lub oklejanki. Dawniej wypiekano baby łokcio
SZANOWNI RODZICE!
14 kwietnia rozpoczyna się wiosenna przerwa świąteczna, która potrwa d 19 kwietnia. W tych dniach szkoła może zorganizować zajęcia opiekuńcze w świetlicy dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują i nie mogą zapewnić opieki w domu. W celu zaplanowania takich zajęć prosimy o zgłoszenia telefoniczne do 13 kwietnia, do godz. 14.00, i podanie dnia/dni oraz godzin, w jakich dziecko ma być objęte opieką w świetlicy.
Rekolekcje wielkopostne
Spotkania rekolekcyjne dla uczniów naszej szkoły odbędą się w sali gimnastycznej w dniach :
poniedziałek (4.04.2022 r.) i wtorek (5.04.2022 r.)
- godz. 8.00- klasy 0-IV
- godz. 8.50- klasy V-VIII
Spowiedź- środa (6.04.2022 r.) :
- godz. 9.00 dla uczniów z klas IV-VIII w kościele .
Ogłoszenie
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej są udostępnione od 24 marca od godz. 13.00 na tablicy ogłoszeń przy wejściu do szkoły. Dzieci zamieszkałe w obwodzie PSP nr 1 w Przysusze, których rodzice złożyli kartę zgłoszenia do klasy pierwszej, są przyjęte z urzędu.
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. By wyrazić solidarność z osobami z Zespołem Downa zakładamy tego dnia dwie różne skarpetki. To dobra okazja, żeby pokazać, że jesteśmy różnorodni, żyjemy ze sobą na co dzień i możemy wzajemnie uzupełniać nasze światy.
Data obchodów tego dnia nie jest przypadkowa. Wiąże się ona z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Celem obchodów tego dnia jest zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej życia i funkcjonowania osób z zespołem Downa, propagowanie praw osób z tą wadą oraz integracja z nimi.
Z ortografią za pan brat
„Scharakteryzować”, „zhołdować”, a może „hojnie” kogoś obdarować? – z pisownią takich wyrazów nie mają kłopotów uczniowie, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności w tej dziedzinie i wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. Konkurs odbył się 1 marca i wzięło w nim udział w sumie 23 uczniów.
Dzień bez plecaka
5Dzień 17 marca był w naszej dniem bez plecaka.
Pomysł zrodził się wśród uczennic klasy 7c, podczas omawiania tematu na lekcji plastyki dotyczącego kwestii, czym jest happening. Celem wydarzenia była dobra zabawa i złamanie szkolnej nudy.
Pomysły uczniowskie na kolejne happeningi dotyczyły m.in.: segregowania śmieci, bycia eko, więcej dyskotek, dyskryminacji chłopców, marnowania dużych ilości żywności.
Szkolny Konkurs Recytatorski
Dnia 15 marca 2022 r. w naszej szkole odbył Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nich udział 36 uczniów w trzech grupach wiekowych: oddziały przedszkolne , klasy I-IV oraz klasy V-VIII. Uczestnicy zaprezentowali między innymi wiersze J. Brzechwy, J. Tuwima, W. Szymborskiej, A. Fredry, A.Frączek, D.Wawiłow.
Uczta bogów na Olimpie
Corocznie na górze Olimp w Pałacu Zeusa odbywa się uroczysta uczta, na którą zaproszeni są wszyscy bogowie, herosi oraz wszystkie nimfy i boginie. Datę uczty ustanowił Zeus – król bogów greckich.
Uczniowie klasy 5a w ten sposób zgłębiali mitologię grecką na języku polskim. Przywdziali prześcieradła, wieńce laurowe, przygotowali starannie atrybuty, by wcielić się w role bogów greckich. Przewodził im oczywiście gromowładny Zeus, nie zabrakło również Hery, Afrodyty, Hadesa z Cerberem, Posejdona, Artemidy oraz Hermesa. Bogowie wygłaszali krótkie mowy mówiące o ich zasługach a następnie wzięli udział w uczcie wydanej przez Zeusa. Stół zastawiono nektarem, ciastkami i owocami.
Pożegnanie karnawału
Jak tradycja nakazuje „ Ostatki” w naszej szkole były wesołe i kolorowe. Można było spotkać superbohaterów, księżniczki, postacie z bajek, różne zwierzęta i owady. Karnawałowa muzyka zachęcała do tańca i korowodów. W trakcie zabawy odbywały się również konkursy . Można było zatańczyć z balonem, był taniec na gazecie, zabawy zręcznościowe i towarzyskie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Był też czas na poczęstunek. Szkoda, że następny karnawał dopiero za rok.
REKRUTACJA 2022/2023
Informacje na temat rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej
znajdują się w zakładce REKRUTACJA 2022/2023
- Piątek04.07.2025
„Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli
i uczniów do nauczania zdalnego”Galeria zdjęć
- brak danych
Archiwum Aktualności