Strona główna
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
dla uczniów klas 1-7 odbędzie się 26 czerwca o godz. 9.00
w sali gimnastycznej.
Następnie spotkania z wychowawcami w salach:
1A - 101,
2A - 113,
3A - 102,
4a - 103,
5a - 112,
5b - 114,
6a - 109,
6b - 110,
7a - 202,
7b - 214.
O godz. 11.00 odbędzie się uroczyste pożegnanie szkoły
Tydzień dla Bezpieczeństwa – jesteśmy gotowi na wakacje! ☀️
Za nami niezwykle intensywny i pouczający Tydzień dla Bezpieczeństwa! W trosce o to, aby nadchodzące wakacje były nie tylko czasem beztroski, ale przede wszystkim czasem bezpiecznym, nasi uczniowie wzięli udział w szeregu aktywności edukacyjnych. Co działo się w ramach akcji? W czwartek 18 czerwca nasi uczniowie odwiedzili jednostkę straży pożarnej, gdzie nie tylko wysłuchali cennej prelekcji, ale także sprawdzili swoje umiejętności w praktyce, ćwicząc udzielanie pierwszej pomocy na fantomach pod okiem profesjonalistów. W piątek 19 czerwca w murach naszej szkoły gościliśmy funkcjonariusza policji, który przypomniał kluczowe zasady bezpiecznego zachowania przed i w trakcie wyjazdu na zasłużony wypoczynek. W poniedziałek 22.06 uczniowie utrwalali wiedzę teoretyczną poprzez zabawę Escape Room „Misja Bezpieczna Szkoła”. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zagadkami, które wymagały wykazania
Jedyneczka- gazetka szkolna
Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Jedyneczki
czytaj >>> JEDYNECZKA- CZERWIEC- 2026
Wszystkie numery gazetki znajdują się w zakładce Uczniowie> JEDYNECZKA
Bal Absolwenta 2026
417 czerwca odbył się Bal Absolwenta klas ósmych – wyjątkowe wydarzenie, które stało się pięknym zwieńczeniem ośmiu lat nauki w naszej szkole. Uczniowie, wychowawcy wspólnie świętowali ten ważny moment, pełen wzruszeń, radości i dobrej zabawy. Nie zabrakło eleganckich strojów, tańców oraz pamiątkowych zdjęć. Zgodnie, ze szkolną tradycją uczniowie klas siódmych wspólnie przygotowali dekorację sali, dbając o wyjątkową oprawę Balu Absolwenta.
Był to niezapomniany wieczór, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Klasa 3a na Szlaku Małego Kadeta!
627 maja 2026 roku nasi trzecioklasiści zamienili szkolne ławki na prawdziwą, wojskową przygodę. Wszystko to za sprawą niezwykłej wycieczki do Liceum Ogólnokształcącego Kadetów RP w Lipinach, gdzie wzięli udział w pasjonującym programie „Szlak Małego Kadeta”.
Na początku dnia, zaraz po przekroczeniu bramy szkoły, powitali nas starsi kadeci. Nasi uczniowie błyskawicznie przeszli przyspieszony kurs wojskowego savoir-vivre’u! Było mnóstwo śmiechu, kiedy trzecioklasiści uczyli się poprawnego salutowania, meldowania oraz brali udział w musztrze na wesoło. Następnie przyszedł czas na wizytę w sekcji jeździeckiej. Dzieci odwiedziły stajnię, gdzie dowiedziały się, jak dbać o konie, a pod czujnym okiem instruktorów każdy chętny mógł spróbować swoich sił w siodle! W dalszej kolejności na naszych małych komandosów czekał prawdziwy poligon sprawnościowy. Bieg, czołganie się i równoważnia – emocje
Nietypowa lekcja: Młodzi młodym – o doświadczeniach, wyborach i konsekwencjach
3 czerwca w naszej szkole odbyło się interesujące spotkanie uczniów klas siódmych z podopiecznymi Zespołu Placówek Resocjalizacyjno - Socjoterapeutycznych w Goździkowie. Goście opowiedzieli o swoim codziennym życiu, funkcjonowaniu w placówce oraz obowiązkach, jakie wykonują na co dzień. Podczas rozmowy uczestnicy mieli okazję poznać zasady panujące w ośrodku, dowiedzieć się, jak wygląda organizacja dnia oraz jakie działania pomagają młodym ludziom rozwijać swoje umiejętności i budować odpowiedzialność. Podopieczni podzielili się również własnymi doświadczeniami i refleksjami, co spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów.
W trakcie spotkania poruszono także temat zachowań trudnych i ryzykownych wśród młodzieży oraz ich konsekwencji. Przypomniano zasady odpowiedzialności nieletnich za swoje czyny, zwracając uwagę na znaczenie dokonywania właściwych wyborów oraz przewidywania skutków wł
Matematyczny Kangur
Za nami kolejna edycja Miedzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".
Po kilku tygodniach oczekiwania wyniki konkursu zostaly ogloszone.
Z przyjemnoscia informujemy, że w tegorocznej edycji Miedzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" wyróżnienie zdobylo 3 uczniów.
W kategorii BENIAMIN (kl. V i VI)
Finał 48. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”.
W miniony weekend odbył się w Częstochowie finał 48. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”. Antoni Socha, uczeń z kl. 6a reprezentował województwo mazowieckie w tym prestiżowym konkursie. Zmagania rozpoczęły się w sobotę od testu składającego się z 40 pytań. Nasz uczeń uzyskał 26 punktów a najlepszy wynik wynosił 29 pkt, tak więc było blisko wejścia do ścisłego finału. Poziom wiedzy był bardzo wyrównany a o końcowych wynikach zadecydowały punkty zdobyte z części praktycznej i ustnej. W ostatecznej klasyfikacji Antoś uplasował się na miejscu 7., co jak na pierwszy start w tym konkursie jest świetnym osiągnięciem.
44 edycja Biegu „Szlakiem Walk Hubalczyków” w Przysusze
23 maja 2026 r. w Przysusze odbył się XLIV Bieg „Szlakiem Walk Hubalczyków”, w którym od lat startuje ekipa z naszej szkoły. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło 68 uczniów reprezentujących PSP nr 1 w Przysusze. Najlepsi 🏃🏃 w poszczególnych kategoriach: w kategorii dziewcząt z roczników 2016–2015 🥉 miejsce zajęła Dominika Gil z 4 kl. W kategorii dziewcząt z roczników 2014–2013 🥇miejsce zajęła Lena Płuciennik z klasy 5b Wśród chłopców z roczników 2014–2013 🥉 miejsce zajął Kuba Rak z klasy 5b, a czwarty był Borys Balcerak z klasy 6a. W kategorii dziewcząt z roczników 2012–2011 całe podium należało do zawodniczek PSP nr 1 w Przysusze. Zwyciężyła 🥇 Julia Płuciennik z klasy 8 a przed 🥈Wiktorią Kusztal i 🥉Alicją Stańczyk obie z klasy 7b, czwarta była Amelka Węgrecka z klasy 7a.
Sukces naszych uczniów na Festiwalu Piosenki o Zdrowiu
21 maja 2026 roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w 33. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Przysusze. Wydarzenie było dla uczestników nie tylko artystycznym wyzwaniem, ale również piękną lekcją wspólnego przeżywania wartości, jakimi są zdrowie i troska o siebie nawzajem.Na scenie wybrzmiały utwory niosące ważne przesłanie – o zdrowym odżywianiu, radości płynącej z aktywności fizycznej oraz czasie spędzanym na świeżym powietrzu.
Turniej Szachowy MSCDN
15 maja w Radomiu odbył się Turniej Szachowy organizowany przez Mazowieckie Samorządowe
Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z różnych szkół, którzy
mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strategicznego myślenia i przewidywania. Naszą szkołę
reprezentowali: Adam Pera (kl. II), Miłosz Pomykała ( kl. II), Bartosz Drabik (kl. III), Filip Noga (kl.
III), Zuzanna Dębska (kl. IV), Kacper Turek ( kl. IV).
Najlepsze wyniki uzyskali:
Zuzanna Dębska – II miejsce
Bartosz Drabik - II miejsce
Miłosz Pomykała – III miejsce.
Laureaci otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratulujemy.
Lekcja w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze
Uczniowie klas 6 wzięli udział w lekcji muzealnej dotyczącej grafiki warsztatowej. Podczas spotkania poznali podstawy linorytu, a także samodzielnie wykonali odbitkę swojej pracy. Zajęcia pozwoliły uczniom na twórcze eksperymentowanie i rozwijanie wyobraźni.
Przy okazji zajęć zwiedzili wystawę czasową “W stronę koloru” - grafika, malarstwo, rysunek Pani Anety Szwaczyk, mamy ucznia naszej szkoły.
Egzamin ósmoklasistów 2026
W dniach od 11 do 13 maja ósmoklasiści przystąpili do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych:języka polskiego,matematyki,języka obcego nowożytnego.
Dla wielu uczniów to właśnie egzamin ósmoklasisty, a nie matura, jest pierwszym naprawdę poważnym testem, od którego zależy dalsza ścieżka edukacyjna. Wynik decyduje o liczbie punktów w rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych, a możliwości poprawy nie ma. Nic więc dziwnego, że trzy dni egzaminów budzą wśród nastolatków i ich rodziców ogromne emocje.
Ogłoszenie
Szanowni Rodzice!
W dniach 11-13 maja w naszej szkole odbywać się będą egzaminy ósmoklasisty. Z tego powodu dla uczniów klas 1-7 są to dni wolne od zajęć dydaktyczno–wychowawczych. W świetlicy szkolnej zajęcia opiekuńcze w godz. 7.00-16.00.
Sukces naszych uczniów w VI Turnieju Warcabowym w Radomiu
8 maja w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu odbył się turniej warcabowy, w którym wzięli udział uczniowie z 12 szkół. Nasi reprezentanci pokazali niesamowitą formę, zdobywając miejsca na podium.
Z dumą prezentujemy sukcesy;
🏅Bartosz Drabik - 1 miejsce w grupie C
🥈Lena Marasek - 2 miejsce w grupe A
Wizyta w Krakowie
8 maja uczniowie klas siódmych wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie królewskiego miasta rozpoczęli od wizyty w Podziemiach Rynku, gdzie mogli przenieść się w czasy średniowiecznego Krakowa dzięki licznym eksponatom oraz wyjątkowej trasie prowadzącej częściowo po szklanych pomostach.
Kolejnym punktem programu był spacer po krakowskim Rynku Głównym. Uczniowie podziwiali najbardziej znane zabytki miasta – Kościół Mariacki, Sukiennice, Ratusz oraz pomnik Adama Mickiewicza. Następnie udali się na Wawel, gdzie zwiedzili Katedrę Wawelską oraz weszli na wieżę Dzwonu Zygmunta, z której rozciąga się piękny widok na Kraków. Duże wrażenie zrobiły również groby królów polskich i wybitnych Polaków znajdujące się w katedrze.
Nie zabrakło także spotkania ze smokiem wawelskim – jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Krakowa. Uczniowie zobaczyli również dziedziniec
IV Międzygminne Mistrzostwa w Szachach Szkół Podstawowych
23 kwietnia 2026 r.w Zespole Placówek Oświatowych w Przysusze odbyły się IV Międzygminne Mistrzostwa w Szachach Szkół Podstawowych, pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha.
W intelektualnych zmaganiach wzięło udział 60 młodych pasjonatów królewskiej gry, reprezentujących sześć szkół z trzech okolicznych gmin. Turniej był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, nauki logicznego myślenia oraz zasad zdrowej rywalizacji. Emocje towarzyszyły zawodnikom przez wszystkie 7 rund, a skupienie na twarzach graczy świadczyło o bardzo wysokim poziomie zawodów.
Podsumowanie szkolnego konkursu ekologiczno-przyrodniczego
W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy ekologiczno-przyrodniczej 🌿🌍, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Uczniowie klas I–VI pracowali w zespołach, wspólnie rozwiązując test sprawdzający ich wiedzę o środowisku naturalnym i zasadach ekologii 🌱. Starsi uczniowie z klas VII–VIII zmierzyli się z zadaniami indywidualnie, wykazując się samodzielnością i szeroką wiedzą 📚.
Mistrzostwa powiatowe w piłce koszykowej chłopców
17 kwietnia w naszej sali gimnastycznej odbyły się mistrzostwa powiatowe w piłce koszykowej chłopców starszych, które uroczyście rozpoczęła pani dyrektor Anita Kacperska. Nasza drużyna po pełnej zwrotów akcji, ale sportowej walce zajęła drugie miejsce z wynikiem 22 : 26. O wyniku zadecydowała dość duża nieskuteczność, pewnych rzutów na kosz. Chłopcy grali w składzie: Arkabuz Jakub, Iskrzyński Kacper, Osuchowski Robert, Lipiński Jakub, Niziński Cezary, Rogowski Piotr, Sikora Dominik, Stypuła Sebastian, Tokarski Filip, Wijatkowski Hubert i Włodarczyk Michał. Opiekunami naszej drużyny byli pan Baran Wojciech i pan Górecki Adam.

- Piątek26.06.2026
„Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli
i uczniów do nauczania zdalnego”Galeria zdjęć
- brak danych
Archiwum Aktualności



