Strona główna

          • Tydzień dla Bezpieczeństwa – jesteśmy gotowi na wakacje! ☀️

            Za nami niezwykle intensywny i pouczający Tydzień dla Bezpieczeństwa! W trosce o to, aby nadchodzące wakacje były nie tylko czasem beztroski, ale przede wszystkim czasem bezpiecznym, nasi uczniowie wzięli udział w szeregu aktywności edukacyjnych. Co działo się w ramach akcji? W czwartek 18 czerwca nasi uczniowie odwiedzili jednostkę straży pożarnej, gdzie nie tylko wysłuchali cennej prelekcji, ale także sprawdzili swoje umiejętności w praktyce, ćwicząc udzielanie pierwszej pomocy na fantomach pod okiem profesjonalistów. W piątek 19 czerwca w murach naszej szkoły gościliśmy funkcjonariusza policji, który przypomniał kluczowe zasady bezpiecznego zachowania przed i w trakcie wyjazdu na zasłużony wypoczynek. W poniedziałek 22.06 uczniowie utrwalali wiedzę teoretyczną poprzez zabawę Escape Room „Misja Bezpieczna Szkoła”. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zagadkami, które wymagały wykazania

          • Bal Absolwenta 2026

            17 czerwca odbył się Bal Absolwenta klas ósmych – wyjątkowe wydarzenie, które stało się pięknym zwieńczeniem ośmiu lat nauki w naszej szkole. Uczniowie, wychowawcy wspólnie świętowali ten ważny moment, pełen wzruszeń, radości i dobrej zabawy. Nie zabrakło eleganckich strojów, tańców oraz pamiątkowych zdjęć. Zgodnie, ze szkolną tradycją uczniowie klas siódmych wspólnie przygotowali dekorację sali, dbając o wyjątkową oprawę Balu Absolwenta.
            Był to niezapomniany wieczór, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

          • Klasa 3a na Szlaku Małego Kadeta!

            27 maja 2026 roku nasi trzecioklasiści zamienili szkolne ławki na prawdziwą, wojskową przygodę. Wszystko to za sprawą niezwykłej wycieczki do Liceum Ogólnokształcącego Kadetów RP w Lipinach, gdzie wzięli udział w pasjonującym programie „Szlak Małego Kadeta”.

            Na początku dnia, zaraz po przekroczeniu bramy szkoły, powitali nas starsi kadeci. Nasi uczniowie błyskawicznie przeszli przyspieszony kurs wojskowego savoir-vivre’u! Było mnóstwo śmiechu, kiedy trzecioklasiści uczyli się poprawnego salutowania, meldowania oraz brali udział w musztrze na wesoło. Następnie przyszedł czas na wizytę w sekcji jeździeckiej. Dzieci odwiedziły stajnię, gdzie dowiedziały się, jak dbać o konie, a pod czujnym okiem instruktorów każdy chętny mógł spróbować swoich sił w siodle! W dalszej kolejności na naszych małych komandosów czekał prawdziwy poligon sprawnościowy. Bieg, czołganie się i równoważnia – emocje

          • Nietypowa lekcja: Młodzi młodym – o doświadczeniach, wyborach i konsekwencjach

            3 czerwca w naszej szkole odbyło się interesujące spotkanie uczniów klas siódmych z podopiecznymi Zespołu Placówek Resocjalizacyjno - Socjoterapeutycznych w Goździkowie. Goście opowiedzieli o swoim codziennym życiu, funkcjonowaniu w placówce oraz obowiązkach, jakie wykonują na co dzień. Podczas rozmowy uczestnicy mieli okazję poznać zasady panujące w ośrodku, dowiedzieć się, jak wygląda organizacja dnia oraz jakie działania pomagają młodym ludziom rozwijać swoje umiejętności i budować odpowiedzialność. Podopieczni podzielili się również własnymi doświadczeniami i refleksjami, co spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów.
            W trakcie spotkania poruszono także temat zachowań trudnych i ryzykownych wśród młodzieży oraz ich konsekwencji. Przypomniano zasady odpowiedzialności nieletnich za swoje czyny, zwracając uwagę na znaczenie dokonywania właściwych wyborów oraz przewidywania skutków wł

          • Matematyczny Kangur

            Za nami kolejna edycja Miedzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".

            Po kilku tygodniach oczekiwania wyniki konkursu zostaly ogloszone.

            Z przyjemnoscia informujemy, że w tegorocznej edycji Miedzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" wyróżnienie zdobylo 3 uczniów.

            W kategorii BENIAMIN (kl. V i VI)

          • 44 edycja Biegu „Szlakiem Walk Hubalczyków” w Przysusze

            23 maja 2026 r. w Przysusze odbył się XLIV Bieg „Szlakiem Walk Hubalczyków”, w którym od lat startuje ekipa z naszej szkoły. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło 68 uczniów reprezentujących PSP nr 1 w Przysusze. Najlepsi 🏃🏃 w poszczególnych kategoriach: w kategorii dziewcząt z roczników 2016–2015 🥉 miejsce zajęła Dominika Gil z 4 kl. W kategorii dziewcząt z roczników 2014–2013 🥇miejsce zajęła Lena Płuciennik z klasy 5b Wśród chłopców z roczników 2014–2013 🥉 miejsce zajął Kuba Rak z klasy 5b, a czwarty był Borys Balcerak z klasy 6a. W kategorii dziewcząt z roczników 2012–2011 całe podium należało do zawodniczek PSP nr 1 w Przysusze. Zwyciężyła 🥇 Julia Płuciennik z klasy 8 a  przed 🥈Wiktorią Kusztal i 🥉Alicją Stańczyk obie z klasy 7b, czwarta była Amelka Węgrecka z klasy 7a.

          • Sukces naszych uczniów na Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

            21 maja 2026 roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w 33. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Przysusze. Wydarzenie było dla uczestników nie tylko artystycznym wyzwaniem, ale również piękną lekcją wspólnego przeżywania wartości, jakimi są zdrowie i troska o siebie nawzajem.Na scenie wybrzmiały utwory niosące ważne przesłanie – o zdrowym odżywianiu, radości płynącej z aktywności fizycznej oraz czasie spędzanym na świeżym powietrzu.

        • Turniej Szachowy MSCDN
          • Turniej Szachowy MSCDN

            15 maja w Radomiu odbył się Turniej Szachowy organizowany przez Mazowieckie Samorządowe
            Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z różnych szkół, którzy
            mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strategicznego myślenia i przewidywania. Naszą szkołę
            reprezentowali: Adam Pera (kl. II), Miłosz Pomykała ( kl. II), Bartosz Drabik (kl. III), Filip Noga (kl.
            III), Zuzanna Dębska (kl. IV), Kacper Turek ( kl. IV).
            Najlepsze wyniki uzyskali:
            Zuzanna Dębska – II miejsce
            Bartosz Drabik - II miejsce
            Miłosz Pomykała – III miejsce.
            Laureaci otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.
            Serdecznie gratulujemy.

        • Egzamin ósmoklasistów 2026
          • Egzamin ósmoklasistów 2026

            W dniach od 11 do 13 maja ósmoklasiści przystąpili do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych:języka polskiego,matematyki,języka obcego nowożytnego.

            Dla wielu uczniów to właśnie egzamin ósmoklasisty, a nie matura, jest pierwszym naprawdę poważnym testem, od którego zależy dalsza ścieżka edukacyjna. Wynik decyduje o liczbie punktów w rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych, a możliwości poprawy nie ma. Nic więc dziwnego, że trzy dni egzaminów budzą wśród nastolatków i ich rodziców ogromne emocje.

          • Ogłoszenie

            Szanowni Rodzice!

            W dniach 11-13 maja w naszej szkole odbywać się będą egzaminy ósmoklasisty. Z tego powodu dla uczniów klas 1-7 są to dni wolne od zajęć dydaktyczno–wychowawczych. W świetlicy szkolnej zajęcia opiekuńcze w godz. 7.00-16.00.

          • Wizyta w Krakowie

            8 maja uczniowie klas siódmych wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie królewskiego miasta rozpoczęli od wizyty w Podziemiach Rynku, gdzie mogli przenieść się w czasy średniowiecznego Krakowa dzięki licznym eksponatom oraz wyjątkowej trasie prowadzącej częściowo po szklanych pomostach.
            Kolejnym punktem programu był spacer po krakowskim Rynku Głównym. Uczniowie podziwiali najbardziej znane zabytki miasta – Kościół Mariacki, Sukiennice, Ratusz oraz pomnik Adama Mickiewicza. Następnie udali się na Wawel, gdzie zwiedzili Katedrę Wawelską oraz weszli na wieżę Dzwonu Zygmunta, z której rozciąga się piękny widok na Kraków. Duże wrażenie zrobiły również groby królów polskich i wybitnych Polaków znajdujące się w katedrze.
            Nie zabrakło także spotkania ze smokiem wawelskim – jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Krakowa. Uczniowie zobaczyli również dziedziniec

          • IV Międzygminne  Mistrzostwa w Szachach Szkół Podstawowych

            23 kwietnia 2026 r.w Zespole Placówek Oświatowych w Przysusze odbyły się IV Międzygminne Mistrzostwa w Szachach Szkół Podstawowych, pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha.

            W intelektualnych zmaganiach wzięło udział 60 młodych pasjonatów królewskiej gry, reprezentujących sześć szkół z trzech okolicznych gmin. Turniej był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, nauki logicznego myślenia oraz zasad zdrowej rywalizacji. Emocje towarzyszyły zawodnikom przez wszystkie 7 rund, a skupienie na twarzach graczy świadczyło o bardzo wysokim poziomie zawodów.

          • Mistrzostwa powiatowe w piłce koszykowej chłopców

            17 kwietnia w naszej sali gimnastycznej odbyły się mistrzostwa powiatowe w piłce koszykowej chłopców starszych, które uroczyście rozpoczęła pani dyrektor Anita Kacperska. Nasza drużyna po  pełnej zwrotów akcji, ale sportowej walce zajęła drugie miejsce z wynikiem 22 : 26. O wyniku zadecydowała dość duża nieskuteczność, pewnych rzutów na kosz. Chłopcy grali w składzie: Arkabuz Jakub, Iskrzyński Kacper, Osuchowski Robert, Lipiński Jakub, Niziński Cezary, Rogowski Piotr, Sikora Dominik, Stypuła Sebastian, Tokarski Filip, Wijatkowski Hubert i Włodarczyk Michał. Opiekunami naszej drużyny byli pan Baran Wojciech i pan Górecki Adam.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Herb Polski
    • Librus Synergia
      • Piątek26.06.2026
    • Rozwijanie zdolności rozwiązywania problemów matematycznych poprzez zwiększenie
      kreatywności uczniów i samodzielne formułowanie zadań do rozwiązania

    •  

    • „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli
      i uczniów do nauczania zdalnego”

       

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej